poniedziałek, 13 luty 2012 15:09

KIM JESTEM? – rozwiązanie konkursu

iStock_000013485370XSmallJeśli marzycie o karierze psychologa lub psychologia to po prostu Wasze hobby – mamy coś dla Was! Sprawdźcie swoją wiedzę i odgadnijcie, o kim piszemy.

Raz w miesiącu na naszej stronie www znajdziecie krótką informację – będzie to opis eksperymentu, fakt z biografii albo inny charakterystyczny szczegół, który pomoże Wam odgadnąć, o kim mowa. Podpowiedzi możecie szukać w aktualnym numerze „Psychologii Dziś”.

Kiedy odgadniecie, kim jest bohater naszej zagadki, prześlijcie odpowiedź na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie: KIM JESTEM? - konkurs.

Spośród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, wylosujemy 5 i nagrodzimy książkami.

 

Oto zagadka:

 

Psychologowie lubią angażować do swoich eksperymentów zwierzęta. W badaniach często stosują zaprojektowany przeze mnie labirynt wodny. Jest to duży zbiornik wypełniony wodą zabarwioną na biało, do którego wpuszcza się gryzonie. W przeciwieństwie do tradycyjnego labiryntu, nie zawiera on ścianek utrudniających znalezienie drogi, za to tuż pod powierzchnią wody znajduje się platforma, której zwierzęta nie mogą zobaczyć. Im szybciej znajdą „wysepkę”, tym szybciej wyjdą z wody. Gryzonie orientują się w swoim położeniu przy pomocy wskazówek umieszczonych na ścianach zbiornika. Początkowo znajdują platformę przypadkowo, jednak wraz z upływem czasu zapamiętują, gdzie jest i starają się płynąć bezpośrednio w jej kierunku.

Kim jestem?

Na odpowiedzi czekamy od 13 do 19 lutego.

 

ROZWIĄZANIE: Richard Morris

Lista zwycięzców:

Justyna Dobrosińska

Marek Bitner

Katarzyna Furman

Klaudia Michałek

Karolina Kodura

Gratulacje!