piątek, 02 marzec 2012 10:47

KIM JESTEM? – rozwiązanie konkursu

iStock_000013485370XSmallJeśli marzycie o karierze psychologa lub psychologia to po prostu Wasze hobby – mamy coś dla Was! Sprawdźcie swoją wiedzę i odgadnijcie, o kim piszemy.

Raz w miesiącu na naszej stronie www znajdziecie krótką informację – będzie to opis eksperymentu, fakt z biografii albo inny charakterystyczny szczegół, który pomoże Wam odgadnąć, o kim mowa. Podpowiedzi możecie szukać w aktualnym numerze „Psychologii Dziś”.

Kiedy odgadniecie, kim jest bohater naszej zagadki, prześlijcie odpowiedź na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie: KIM JESTEM? - konkurs.

Spośród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, wylosujemy 5 i nagrodzimy książkami.

Oto zagadka:

Jestem profesorem marketingu, przyglądam się zachowaniom konsumenckim. Stworzyłem pojęcie „poszerzonego Ja”. Zainspirowała mnie obserwacja, że nasze przywiązanie do posiadanych rzeczy ma tak niezwykłą siłę, że ich stratę lub zniszczenie, odczuwamy jak osobistą tragedię. Zgodnie z tą koncepcją Ja, człowiek uznaje posiadane dobra za część siebie. Mogą je stanowić przedmioty, części ciała, pieniądze, zwierzęta, a nawet posiadłości i nieruchomości. W zakres poszerzonego Ja mogą wchodzić również inni ludzie. Zauważył to już wcześniej amerykański psycholog William James, który w Principles of Psychology pisał: „Ja człowieka stanowi sumę całkowitą wszystkiego, co MOŻE nazwać swoim, nie tylko jego ciało i funkcje psychiczne, ale też jego ubrania i dom, jego żonę i dzieci, jego przodków i przyjaciół, jego prestiż i pracę, jego ziemie i konie, jacht i konto bankowe”.

Na odpowiedzi czekamy od 2 do 11 marca.

Prawidłowa odpowiedź: Russel W. Belk

Lista zwycięzców:

Tomasz Wieczorkiewicz

Ula Kulczyk

Bartek Krawczyk

Hanna Grabarkiewicz

witka11111

Gratulacje! Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo