środa, 08 marzec 2017 13:44

Jak uchronić dziecko przed oglądaniem nieodpowiednich treści na telefonie?

Smartfony towarzyszą w codziennym życiu nie tylko nam dorosłym ale także naszym dzieciom. Są wszechobecne i ogólnodostępne. Jeszcze niedawno dostęp do telefonów komórkowych mieli tylko nieliczni, wraz z upływem czasu każdy mógł wejść w posiadanie tego typu urządzenia. Warto jednak zauważyć, że choć 10 lat temu był swobodny dostęp do komórek to mało który uczeń podstawówki posiadał swój prywatny telefon. Dzisiaj sytuacja ta zmieniła się diametralnie. Rodzice bez zastanowienia kupują smartfony swoim pociechom, nie zważając na czyhające na nie w sieci zagrożenia.

Załóż blokadę rodzicielska na telefon Twojego dziecka

Jeśli zastanawiamy się nad podarowaniem dziecku telefonu komórkowego to zazwyczaj skłania nas do tego jeden główny powód: możliwość swobodnego kontaktu z naszą pociechą o każdej porze dnia i nocy. Mieszkając z dala od szkoły do której uczęszcza nasze dziecko czy spędzając całe dnie w pracy chcemy mieć kontrolę nad tym gdzie jest i co robi nastolatek.

Niestety często zapominamy o tym, że prócz aplikacji mobilnych mających praktyczne lub edukacyjne zastosowanie można znaleźć również takie, które nie są przeznaczone do użytku przez osoby niepełnoletnie. Możemy jednak zapobiec oglądaniu przez dziecko nieodpowiednich treści. W zależności od modelu smartfona wystarczy uaktywnić dostępną w nim funkcję ochrony rodzicielskiej lub pobrać dedykowaną temu aplikację ze sklepu google play. W ten sposób osobiście zdecydujemy, jakie treści będzie pobierać i instalować nasze dziecko.

Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwych wypadków

Nam dorosłym często zdarza się upuścić smartfon lub zostawić go w sklepie lub urzędzie, a co dopiero dzieciom, które są bardziej rozkojarzone i zapominalskie. W momencie, gdy usłyszysz od swojego dziecka, że zniszczyło lub co gorsza zgubiło telefon, który od Ciebie otrzymało zapewne od razu się zdenerwujesz, by po chwili zacząć myśleć o wydatkach z tym związanych.

Możesz jednak zapobiec wydawaniu nieplanowanych pieniędzy na naprawę uszkodzonego urządzenia. Wystarczy, że w momencie zakupu smartfona wykupisz dedykowaną mu polisę (np. https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance), z której otrzymasz środki na naprawę skutków rozkojarzenia Twojej pociechy. Dodatkowym atutem niektórych ubezpieczeń jest fakt, że odszkodowania wypłacane są również w przypadku zgubienia urządzenia lub kradzieży.

MATERIAŁ PR