piątek, 23 marzec 2018 13:07

Do czego wykorzystać kwiaty sztuczne


Przyjęło się, że zazwyczaj kupujemy tego rodzaju kwiaty na groby bliskich. Jednak z powodzeniem możemy wykorzystać je także przy dekoracji wnętrz.

 

Kwiaty nie tylko w domu

Do dekoracji zewnętrznych domu zazwyczaj używa się kwiatów. Pięknie kwitnące okazy wymagają zawsze pielęgnacji i regularnego podlewania. Jednak nie wszyscy są w stanie zapewnić warunki optymalne dla roślin. Głęboki cień, czy dłuższe wyjazdy ograniczają możliwość uprawy roślin w pojemnikach. Rozwiązaniem tego są kwiaty sztuczne, które wyglądają praktycznie jak prawdziwe.

 

Sztuczne kwiaty we wnętrzach

Przyjęło się, że we wnętrzach standardem są kwiaty. Pełnią one funkcje oczyszczania powietrza, ale głównie je się trzyma dla dekoracji. Jeśli chodzi o ten drugi aspekt to da się go osiągnąć przy pomocy sztucznych kwiatów.  Można kupić albo zamówić w takich miejscach jak hurtownia dekoracji kwiatowych rośliny czy gałązki kwiatowe, które wyglądem do złudzenia przypominają prawdziwe.

 

Kwiaty na balkonie

Kiedy mamy balkon mocno zacieniony, zazwyczaj ciężko jest tam dobrać roślinę, która będzie dobrze się czuła w takich warunkach. To o najpiękniejszych kwiatach zazwyczaj rosną w pełnym słońcu. Dlatego jeśli chcemy dodać trochę kolorowego akcentu warto sięgnąć po kwiaty sztuczne. Dzięki temu możemy cieszyć się kwitnącymi kobiercami na balkonie od północnej strony.

 

Przed wejściem

Mamy piękną tradycję wieszania na drzwiach wianka z dodatkami charakterystycznymi dla danego sezonu. Takie powitanie gości to bardzo miły akcent, który warto pielęgnować. Jeśli chcemy, możemy sami nawet wykonać taką ozdobę na drzwi. Wystarczy zaopatrzyć się w hurtowni internetowej kwiatów sztucznych w pożądane dodatki czy główki kwiatowe. Następnie przymocować je do gotowego podkładu np. za pomocą kleju na gorąco, czy nawet przymocować nitką i gotowe.

 

Kompozycja przed domem

Zazwyczaj jesienią kiedy zimno nie pozwala już kwitnąć większości kwiatom, a jedynie astry jesienne ozdabiają rabatki, możemy postawić w kompozycji z innymi dodatkami właśnie sztuczne kolorowe kwiaty. Pięknie komponują się z dyniami czy innymi dekoracjami utrzymanymi w jesiennych klimatach.

Kiedy tak przeglądamy bukiety kwiatów sztucznych okazuje się, że prezentują się bardzo ładnie. Zarówno w sklepie we flakonie, jak i na stronie internetowej. Jednak dobranie kompozycji do wnętrza to nie jest wcale prosta sprawa. Jednak przy odrobinie chęci i przeglądnięciu przykładowych aranżacji można samemu skomponować coś równie atrakcyjnego.

 

Źródła:
    •    https://www.bomm.pl/pl/blog/wielkanocna-dekoracja-na-swiateczny-stol/
    •    http://www.odzyskaj.eu/latwe-kompozycje-z-kwiatami-sztucznymi/