poniedziałek, 13 kwiecień 2015 09:24

Skok spadochronowy – odważ się i ty!

Chcesz pokonać swoje słabości? Potrzebujesz motywacji do podjęcia ważnych działań? Przełomowym momentem może być dla ciebie skok spadochronowy. Teraz, żeby skoczyć w przestworza i przeżyć coś niecodziennego, wcale nie musisz posiadać specjalnego przeszkolenia czy kondycji. Sprawdź skoki tandemowe, które są dostępne dla każdego.

 

Skoki spadochronowe przeważnie kojarzą się z ponadprzeciętnym zdrowiem, kondycją, a także szerokim doświadczenia. Gdy skacze się samodzielnie, trzeba posiadać do tego odpowiednie przygotowanie, niemniej nie dotyczy to skoków w tandemie – w tym przypadku każdy może spróbować swoich sił.

Jak skacze się w tandemie?

 

Do skoków tandemowych potrzebny jest specjalnie przeznaczony do tego celu sprzęt – są to uprzęże łączące uczestnika skoku z instruktorem, ponieważ skacze się wspólnie, a także automat i spadochron tandemowy, które zapewniają bezpieczne lądowanie.

Skoki tandemowe są organizowane obecnie w wielu szkołach na terenie całej Polski. Procedura jest praktycznie taka sama w każdej z nich. Pierwszym krokiem jest rezerwacja skoku spadochronowego – można zrobić to bardzo łatwo przez stronę internetową, wskazując pasujący termin. Potem danego dnia należy przyjechać na lotnisko na kilka godzin przed swoim wyczynem. Na miejscu bezpośrednio przed skokiem uczestniczy się w instruktażu bezpieczeństwa, który przekazuje podstawowe informacje o procedurze skoku, otrzymuje się także gogle, kask, kombinezon zależnie od panującej aury i można już wchodzić do samolotu. Skok spadochronowy odbywa się z wysokości 3000 metrów lub 4000 metrów – od wysokości zależy czas spadania swobodnego bez otwartej czaszy, co wynosi od 30 do 60 sekund. To właśnie wtedy adrenalina jest najwyższa. Następnie na określonym pułapie otwiera się spadochron, można wtedy przez kilka minut podziwiać okolicę z lotu ptaka. Lądowanie na trawiastej płycie lotniska jest miękkie i nie wymaga specjalnych umiejętności.

 

Skocz i ty!

 

Jak już było wspomniane, do skoków spadochronowych w tandemie nie potrzeba żadnego szczególnego przygotowania – nie trzeba wykonywać badań lekarskich, nie trzeba ćwiczyć i brać udziału w długotrwałych szkoleniach. Skoczyć może niemalże każdy spełniający podstawowe wymagania, kto ma na to odwagę. Główne przeciwwskazania do skoków tandemowych to: waga powyżej 100 kilogramów, epilepsja, łamliwość kości, uszkodzenia i niestabilność kręgosłupa, ostre stany chorobowe układu oddechowego i krwionośnego.

 

Gdzie można skoczyć w tandemie?

 

Teraz skoki tandemowe są organizowane powszechnie. Wystarczy tylko sprawdzić oferty przez internet, a potem od razu można również zarezerwować skok on-line. Ceny rozpoczynają się od około 500-600 złotych za skok z 3000 metrów i kończą na około 700-800 złotych za skok z 4000 metrów. Można także wykupić opcję rejestracji całego wydarzenia, aby mieć z niego niecodzienną pamiątkę – to wydatek rzędu 200-250 złotych, ale warto się na niego zdecydować, bo zdjęcia i film ze skoku będą zawsze przypominały o tym niezwykłym wyczynie.

Na bezpieczne skoki tandemowe pełne adrenaliny zaprasza certyfikowany ośrodek spadochronowy Skydive, którego siedziba to lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem. Więcej pod adresem: skydive.pl

 

(MATERIAŁ PR)