piątek, 12 luty 2016 11:49

Psychologia cenowa w Internecie

forty-1173250 1920Każdy konsument dąży do tego, aby kupować niezbędne towary za niewygórowaną cenę. Często pokazany koszt produktu tylko na pierwszy rzut oka wydaje się być niski. Firmy stosują szereg zabiegów, które przyciągają klientów na pozór niską ceną. Niekiedy jednak za tymi obniżkami stoją inne działania, które wygenerują jednak pożądany przez sklep koszt. Na co warto zwrócić uwagę?

 

Przygotowanie cen z końcówkami

Przeglądając półki sklepowe, widzimy informację o cenie produktu. Zazwyczaj zawiera ona groszową końcówkę, np. 19,99 zł. Jak dowodzą badanie, dodanie takiej końcówki sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy kupić produkt w sposób racjonalny.

Zdroworozsądkowa analiza pozwala na lepsze skojarzenie i wybór takiej oferty, niż gdyby miało to być, np. 20 zł. Cena różni się tylko groszem, jednak w świadomości klienta pozostaje fakt, że liczbą z przodu jest 19, a nie 20, dzięki czemu można mieć poczucie tańszego kupowania. Racjonalne zakupy dotyczą m.in. asortymentu dla dziecka. Chcąc podjąć właściwą decyzję, odwiedź http://www.couporando.pl/kupony-rabatowe/smyk, gdzie znajdziesz niższe ceny i zapewnisz sobie faktycznie większą satysfakcję z wyboru.

Darmowa dostawa?

Sklepy internetowe chętnie nagradzają klientów, którzy jednorazowo dokonają większego zakupu. Po przekroczeniu odpowiedniej kwoty taka osoba może liczyć na bezpłatne dostarczenie produktów. Aby jednak firmy nie były stratne, a klient mógł się poczuć zadowolony, można zastosować jeden zabieg – za produkt o wartości 20 zł nie zapłacisz nic za dostawę, z kolei artykuł warty 15 zł wiąże się z dodatkowym kosztem 5 zł za dostarczenie. Sklep generuje oczekiwany zysk, a konsument ma poczucie, że kupił wybrany towar kilka złotych taniej. Wpływa to zdecydowanie na poziom zadowolenia z dokonanego wyboru, bowiem ta dodatkowa opłata za dostawę zanika gdzieś w świadomości. Klient, koncentrując się wówczas na cenie samego produktu, przynosi sobie więcej zadowolenia.

Kody rabatowe na zakupy

Sklepy internetowe, chcąc zachęcić do dokonania transakcji szersze grono konsumentów, chętnie udostępniają liczne promocje i kody rabatowe. Można je znaleźć na specjalnych portalach, z którymi te firmy współpracują. Każdy sklep przygotowuje coś ciekawego, co zadowoli poszczególny segment klientów. Skuszeni możliwością obniżenia ceny, odwiedzają chętniej te strony internetowe i podejmują decyzję o wyborze konkretnego artykułu. Takie obniżki są zawsze skuteczne rzeczywiście pozwalają na poczucie satysfakcji. Jeśli chcesz więc kupować taniej, niż się spodziewałeś, sprawdź http://www.couporando.pl/. Twój portfel nie zostanie uszczuplony, a Ty będziesz miał pewność, że dokonałeś rozsądnego wyboru przyznanej zniżki.