środa, 02 marzec 2016 10:46

Uzdrawiająca moc masażu

sleep-835468 1280Dotyk drugiego człowieka już od najmłodszych lat sprawia nam przyjemność. Naturalnym odruchem każdej matki jest przecież głaskanie swojego dziecka, co jest pewną formą masażu. Wraz z wiekiem często zapominamy o tym, jak dobrze wpływa na nas dotyk innej osoby. Różne techniki masażu przypominają nam o tym i pozwalają poprawić samopoczucie.

 

Masaż a terapia psychologiczna

Masaż często stosowany jest łącznie z terapią psychologiczną, gdyż pogłębia jej działanie i wprawia pacjenta w lepsze samopoczucie. Przy masażu zazwyczaj wykorzystuje się aromatyczne, ciepłe olejki do masażu Juventas, które działają relaksująco i odprężająco. Nie jest to tylko doraźna i chwilowa pomoc, odpowiednio przeprowadzona sesja masażu pociąga za sobą długotrwałe skutki, a wykonanie pełnej serii często pozwala pozbyć się problemów.

Masaż filipiński

Jednym z tradycyjnych masaży, który już od początku związany był z niwelowaniem skutków stresu i wzmacnianiem psychiki, jest masaż filipiński. Ta orientalna propozycja doskonale pokazuje, w jak wielu kulturach masaż był uważany za ważny i cenny środek w drodze ku szczęściu. Jest on bardzo długi, relaksujący i działa rozgrzewająco na stawy oraz ścięgna.

Samodzielny masaż stóp

Nie w każdym przypadku mamy chęć i czas na skorzystanie z usług profesjonalisty, na szczęście niektóre z technik masażu można wykonać samodzielnie. Przykładem jest masaż stóp. Stopy są bardzo ukrwione, a według medycyny chińskiej każdy z ich obszarów odpowiedzialny jest za działanie konkretnych narządów i części naszego ciała. Jedno jest pewne - masaż stóp to bardzo przyjemna i relaksująca czynność, którą można wykonać samodzielnie. Wystarczy posiadać olejki do masażu Juventas, które wspomogą działanie relaksujące i ułatwią samo masowanie.

Masaż dla par

Masaż dla par niekoniecznie musi być masażem erotycznym, chociaż taka forma także jest często przez zakochanych wybierana. Wspólne spędzenie relaksującego wieczoru pomaga w zbudowaniu lepszej relacji, w końcu masaż może być bardzo intymny, a lekka atmosfera otwiera partnerów na swoje problemy. Z tych powodów jest on polecany, kiedy nie można znaleźć porozumienia w małżeństwie.

Atmosfera podczas masażu

Nie ważne czy decydujemy się na zabieg u masażysty, czy samodzielnie masujemy swoje ciało, aby uzyskać jak najlepszy efekt, trzeba zadbać o odpowiednią atmosferę. Ważne jest totalne wyciszenie, spokój i wyłączenie się z codziennych problemów. Pomogą w tym ulubione zapachy (w postaci olejków, kadzidełek lub świeczek zapachowych), długa kąpiel przed masażem i włączenie ulubionej muzyki.

(MATERIAŁ PR)