środa, 17 maj 2017 13:11

Wystrój wnętrza, a charakter właściciela

Niby to, jakie mamy meble w domu, nie ma większego znaczenia. Jeśliby się jednak dobrze zastanowić, może się okazać, że jedna kobieta wybierze meble vintage, a inna uzna je za brzydkie starocie i poszuka czegoś bardziej nowoczesnego. Żadna z nich nie jest lepsza czy gorsza. W końcu ilu ludzi tyle gustów. Niezwykle zastanawiająca jest jednak kwestia tego, czy po wystroju wnętrza da się określić charakter człowieka oraz czy na podstawie znajomości czyjegoś charakteru da się dopasować idealny wystrój wnętrz. Warto się nad tym zastanowić i pokusić o kilka śmiałych wniosków.

Młodzi i nowocześni

Zastanówmy się najpierw nad meblami nowoczesnymi. Dla kogo one są i co mogą nam sugerować o ich właścicielu? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że posiadacz takich elementów wyposażenia jest osobą schludną i poukładaną. O osobie takiej można powiedzieć, że jest elegancka i powściągliwa oraz potrafi utrzymać swoje emocje na wodzy. Będzie to też zapewne osoba ceniąca sobie spokój i wygodę oraz czas. W końcu stonowane odcienie i proste kształty nie rozpraszają umysłu i pozwalają się skupić lub wprost przeciwnie (gdy przychodzi czas na relaks). Oszczędność czasu może się przejawiać w nieskomplikowanych kształtach oraz płaskich i gładkich powierzchniach, które można z nakładem niewielkiej siły w prosty sposób umyć, zetrzeć czy odkurzyć.

Romantyk w stylu retro

Teraz czas na ludzi zakochanych w meblach vintage, które kojarzą nam się z ciepłem rodzinnego domu dziadków, z dzieciństwem i poczuciem bezpieczeństwa. Przytulne kształty i ciekawe zdobienia sprawiają, że ma się wrażenie jakby było cieplej na sercu. Meble retro często są wygrzebywane na bazarkach i kiermaszach. Oznacza to, że kryją one w sobie jakąś historię, która sprawia, że stają się one o wiele bardziej wartościowe niż prosty mebel ze sklepu. Osoby lubujące się w takim stylu aranżacji wnętrz jawią się jako ludzie otwarci, chętni do przebywania z innymi ludźmi, przyjacielscy. Ogólnie rzecz ujmując – ciepli i mili, tak samo jak nastrój panujący w ich domu. Takie meble mogą być nieco trudniejsze w eksploatacji, ale jeżeli odpowiednio się je zaimpregnuje i zabezpieczy, to nie powinno to stanowić większego problemu. Poza tym, na meblach w kolorze drewna zabrudzenia nie są aż tak widoczne.

Sielskość w modzie

Teraz kolej na styl rustykalny. Jest to styl, który przejawia się w zamiłowaniu do wsi. Meble są robione z drewna, ręcznie. Tak samo okładziny ścienne i podłogowe. Kolory są pozyskiwane z naturalnych barwników. Wszystko co jest w domu spełnia swoją określoną funkcję i nic nie jest zbędne. Taki styl jest idealny dla osób pragnących żyć w zgodzie z naturą oraz zakochanych w rękodziele wiejskim. Tacy ludzie zapewne nie przepadają za miejskim zgiełkiem i wolą uciekać na zaciszne przedmieścia lub do małych miejscowości albo po prostu, na wieś. Ich mottem życiowym musi więc być wers mistrza Kochanowskiego „wsi spokojna, wsi wesoła”. Tacy też wydają się być ludzie, którzy w aranżacji swoich wnętrz decydują się na styl rustykalny.

MATERIAŁ PR