piątek, 12 sierpień 2011 12:48

Łódź pełna neurobadaczy

10th International Congress of the Polish Neuroscience Society Łódź, 21–24.09.2011 

Mechanizmy związane z utratą świadomości, rola jonów wapnia w rozwoju choroby Alzheimera, mózgowe podłoże procesów uczenia się i pamięci, terapia choroby Parkinsona – to tylko niektóre z wielu tematów, jakie zostaną poruszone podczas zjazdu Polskiego Towarzystwa Badań Układu Nerwowego, który odbędzie się we wrześniu w Łodzi. Istniejące od 1991 roku PTBUN co dwa lata organizuje kongres, który stanowi forum dla neurobiologów zgłębiających molekularne, strukturalne i funkcjonalne aspekty systemu nerwowego.

W tegorocznym spot­kaniu wezmą udział naukowcy z całego świata, specjaliści z polskich i zagranicznych instytutów naukowych, m.in. z Kanady, Francji, Izraela, Szwajcarii, Włoch, Węgier, Niemiec i Czech. Uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania wyników najnowszych badań nad układem nerwowym. Wykłady plenarne wygłoszą m.in.: Elżbieta Jankowska z University of Göteborg, Pico Caroni z Friedrich Miescher Institute for Biomedical Research w Bazylei, Daniel Choquet z Université Bordeaux.

W programie przewidziane są również sympozja i sesje plakatowe.  Współorganizatorami kongresu są: Wydział Neurobiologii i Wydział Neurofizjologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Szczegółowe informacje na temat kongresu można znaleźć na stronie: www.pns2011.eu