czwartek, 16 sierpień 2012 07:28

KIM JESTEM? – rozwiązanie konkursu

iStock_000013485370XSmallJeśli marzycie o karierze psychologa lub psychologia to po prostu Wasze hobby – mamy coś dla Was! Sprawdźcie swoją wiedzę i odgadnijcie, o kim piszemy.

Raz w miesiącu na naszej stronie www znajdziecie krótką informację – będzie to opis eksperymentu, fakt z biografii albo inny charakterystyczny szczegół, który pomoże Wam odgadnąć, o kim mowa. Podpowiedzi możecie szukać w aktualnym numerze „Psychologii Dziś”.


Kiedy odgadniecie, kim jest bohater naszej zagadki, prześlijcie odpowiedź na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie: KIM JESTEM? - konkurs. Na odpowiedzi czekamy od 16 do 19 sierpnia 2012.

Jestem psychologiem, fascynują mnie wyścigi kolarskie, które oglądam z pasją i wielką uwagą. W 1897 roku zauważyłem, że cykliści jadą zdecydowanie szybciej, gdy rywalizują z innymi oraz gdy ich jazda jest obserwowana przez kibiców. Zjawisko to nosi dziś nazwę facylitacji społecznej.

Spośród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, wylosujemy 3 i nagrodzimy zestawami programów Pamięć. Koncentracja. Szybkie czytanie.

Prawisdłowa odpowiedź to: Norman Triplett

Nagrody otrzymują:

1. Anna Potomska

2. Agnieszka Krebs

3. Maciej Witrylak

Gratulujemy! Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.