Współczesny świat daje nam wiele możliwości wymiany myśli, idei, zwykłego powiedzenia innym o tym, co nas boli. Tymczasem coraz trudniej jest nam się zwyczajnie zrozumieć i… porozumieć. Najnowszy numer "Psychologii dziś" w całości poświęcony jest komunikacji. Magazyn dostępny w dobrych punktach sprzedaży oraz na www.sklep.charaktery.eu

 

wtorek, 07 luty 2017 10:35

Dobrodziejstwa latynoskich rytmów

Pośród osób zakręconych na punkcie zdrowego stylu życia coraz większą popularnością cieszą się zajęcia zumby w Warszawie. Kluby i ośrodki fitness, chcąc przyciągnąć więcej klientów, włączają je do swojej oferty treningowej. Jednak mimo to, nadal wielu ludzi nie decyduje się na nią i nie pojmuje entuzjazmu tych, którzy już jej spróbowali. Naturalnie, nie każdemu musi odpowiadać akurat taka forma aktywności fizycznej, jednak warto choć raz porzucić sceptycyzm i na własnej skórze przekonać się czym owa zumba jest.

Trening uniwersalny

Zumba przełamuje stereotyp tego, że trening aby był efektywny, musi być także ciężki. Dzieje się tak, ponieważ stanowi ona połączenie aerobiku i tańców latynoamerykańskich.

wtorek, 10 styczeń 2017 13:43

Rozliczajmy pity bezstresowo

Płacenie podatków i rozliczanie deklaracji podatkowych nikomu nie sprawia przyjemności. Łatwo pogubić się w zawiłościach i niejednoznaczności przepisów podatkowych. Jakich zasad należy przestrzegać, aby uniknąć pomyłek, problemów i związanego z tym stresu?

czwartek, 15 grudzień 2016 13:53

Wybieramy laptopa biurowego do 3500 złotych

Jeżeli szukasz sprawnego urządzenia, które dodatkowo nie zrujnuje Twojego budżetu, dobrze trafiłeś. Postanowiliśmy bowiem przeanalizować ofertę firmy Lenovo i poszukać wydajnych laptopów, które okażą się w zupełności wystarczające do szeroko pojętego użytku biurowego.
Pod lupę wzięliśmy dwa modele – Lenovo ThinkPad E550 oraz V310. Oba występują w różnych konfiguracjach, dlatego warto dokładnie prześledzić, na co możemy z ich strony liczyć i który okaże się lepszy.

Jedną z naczelnych potrzeb człowieka i grup społecznych jest bezpieczeństwo. To taki stan, który daje poczucie pewności i gwarancję jego zachowania. Odznacza się brakiem ryzyka utraty czegoś cennego dla człowieka - np. życia, zdrowia czy dóbr materialnych. Ludzie starają się zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo na wiele sposobów. Odziaływanie na otoczenie w celu usunięcia zagrożeń ma eliminować obawy, niepewność i lęk.

Bezpieczeństwo ma bardzo ważne znaczenie dla funkcjonowania człowieka. Naturalnym jest, że człowiek dąży do eliminowania zagrożeń zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Potrzeba poczucia bezpieczeństwa jest naturalnym zjawiskiem.

Sitcomy pokazują rzeczywistość w krzywym zwierciadle, ale jego bohaterowie mają całkiem ludzkie, nieodrealnione bolączki. „Nie musisz palić. Papierosy Cię nie kontrolują. Jesteś silną, pewną siebie kobietą" – to fragment hipnotyzującego nagrania z kasety, którą wręczyła Rachel Chandlerowi w jednym z odcinków kultowego serialu „Przyjaciele" („Friends").

Niestety Rachel nie wiedziała, że to kaseta nagrana z myślą o kobietach tkwiących w nikotynowym nałogu. Przyjaciel włączył sobie kasetę do snu... i czy stał się silną, pewną siebie kobietą?

Słuchanie kaset hipnotyzujących, nawet nagrań relaksacyjnych z szumem morza czy śpiewem ptaków, to jedna z metod autohipnozy, która pomaga nie tylko się odprężyć czy zrelaksować, ale także zwiększyć pewność siebie, uwierzyć w swoją siłę i możliwości, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Na stronie Polskiej Akademii Rozwoju Osobistego możemy przeczytać, że nagrania relaksacyjne mogą wspierać także walkę z fobiami, odchudzanie się czy rozwijać zdolności personalne.

Oczywiście nie możemy oczekiwać, że już po jednym seansie pozbędziemy się naszych lęków, które zostaną starte łatwo gąbką jak napisy kredą z tablicy. Trening wymaga regularności i powinien być powtarzany.

Pewność siebie można trenować nie tylko poprzez słuchanie motywujących kaset, czytanie poradników i wykonywanie zalecanych w nich ćwiczeń, a także regularną pracę nad innymi metodami autohipnozy.

Treningi asertywności i pewności siebie oferują także... kursy samoobrony WenDo, czyli samoobrony psychicznej.