wtorek, 06 grudzień 2011 12:41

KIM JESTEM? – rozwiązanie konkursu

iStock_000013485370XSmallJeśli marzycie o karierze psychologa, jesteście psychologami lub psychologia to Wasze hobby  – mamy coś dla Was! Sprawdźcie swoją wiedzę i odgadnijcie, kim jest osoba, o której piszemy.

Raz w miesiącu na naszej stronie www znajdziecie krótką informację na temat znanego psychologa. Będzie to opis eksperymentu, fakt z biografii albo inny charakterystyczny szczegół, który pomoże Wam odgadnąć, o kim mowa. Podpowiedzi możecie szukać w aktualnym numerze „Psychologii Dziś”.

Kiedy odgadniecie, kim jest bohater naszej zagadki, prześlijcie odpowiedź na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie: KIM JESTEM? - konkurs.
Spośród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, wylosujemy 5 i nagrodzimy książkami.

Oto zagadka:
W 1848 roku pracowałem jako brygadzista podczas budowy kolei Rutland & Burlington Railroad w Vermont. Przygotowywaliśmy skalisty teren do dalszych prac, kiedy doszło do niespodziewanej eksplozji ładunku. Niesiony siłą wybuchu metalowy pręt o długości około metra przebił wtedy na wylot moją głowę. Wbił się w lewy policzek i wyleciał przez czubek głowy. Wypadek był bardzo groźny. Wszyscy myśleli, że nie żyję. Lekarz opowiadał, że część mojego mózgu wypłynęła na ziemię! Na szczęście nic mi się nie stało i bardzo szybko doszedłem do siebie. Z czasem okazało się jednak, że wypadek pozostawił trwały ślad w mojej osobowości. Bliscy powtarzali, że nie jestem już tym samym człowiekiem. Mówili, że stałem się grubiański, nieprzewidywalny i porywczy. Dziś piszą o mnie we wszystkich podręcznikach neuropsychologii i neurobiologii.

Na odpowiedzi czekamy do 20 grudnia.

Prawidłowa odpowiedź: Phineas Gage

LISTA ZWYCIĘZCÓW:


1. Karolina Grabczyńska
2. Olga Woźniak
3. Katzrzyna Trzmiel
4. Marek Beresiński
5. Bartłomiej Krawczyk

Gratulacje! Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.