piątek, 23 grudzień 2011 08:02

Kim jestem? - rozwiązanie konkursu

iStock_000013485370XSmallJeśli marzycie o karierze psychologa, jesteście psychologami lub psychologia to Wasze hobby – mamy coś dla Was! Sprawdźcie swoją wiedzę i odgadnijcie, o kim piszemy.

Raz w miesiącu na naszej stronie www znajdziecie krótką informację – będzie to opis eksperymentu, fakt z biografii albo inny charakterystyczny szczegół, który pomoże Wam odgadnąć, o kim mowa. Podpowiedzi możecie szukać w aktualnym numerze „Psychologii Dziś”.

 

Kiedy odgadniecie, kim jest bohater naszej zagadki, prześlijcie odpowiedź na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie: KIM JESTEM? - konkurs.

Spośród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, wylosujemy 5 i nagrodzimy książkami.

Oto zagadka:

Jestem malutki i znajduję się w Twojej głowie, dokładnie w pierwotnej korze czuciowej. Leżę wygodnie wzdłuż zakrętu zaśrodkowego i odbieram wrażenia z Twojego ciała. Niektóre moje organy są bardzo duże, co oznacza, że odpowiadające im części Twojego ciała są bardzo wrażliwe na dotyk. Mam zatem wielkie dłonie, usta i język. Inne organy są z kolei bardzo małe, bowiem na odpowiadających im częściach Twojego ciała znajduje się znacznie mniej receptorów dotykowych. Pisali o mnie już w 1950 roku neurochirurdzy Theodore Rasmussen i Wilder Penfield w książce „The Cerebral Cortex of Man”.

Na odpowiedzi czekamy od 23 grudnia 2011 do 6 stycznia 2012.

WYNIKI:

Prawidłowa odpowiedź brzmi: homunkulus czuciowy, homunkulus somatosensoryczny, homunkulus czuciowo-somatyczny.

Zwycięzcy:

1.Anna Góra

2. Magda W.

3. Iwona Augustyniak

4. Alicja Ciszewska

5. Aleksander Pentchev

Gratulacje! Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.