środa, 11 styczeń 2012 12:43

KIM JESTEM? – rozwiązanie konkursu

iStock_000013485370XSmallJeśli marzycie o karierze psychologa lub psychologia to po prostu Wasze hobby – mamy coś dla Was! Sprawdźcie swoją wiedzę i odgadnijcie, o kim piszemy.

Raz w miesiącu na naszej stronie www znajdziecie krótką informację – będzie to opis eksperymentu, fakt z biografii albo inny charakterystyczny szczegół, który pomoże Wam odgadnąć, o kim mowa. Podpowiedzi możecie szukać w aktualnym numerze „Psychologii Dziś”.

Kiedy odgadniecie, kim jest bohater naszej zagadki, prześlijcie odpowiedź na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie: KIM JESTEM? - konkurs.

Spośród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, wylosujemy 5 i nagrodzimy książkami.

Oto zagadka:

Jestem neurologiem, podczas swoich badań odkryłem neurony o bardzo charakterystycznym kształcie. Mają wydłużone ciało komórki, zwężające się po dwóch stronach i kształtem przypominające wrzeciono. Neurony te występują tylko u ludzi i innych człowiekowatych oraz niektórych waleni i słoni. Są zlokalizowane w korze czołowej części wyspy i korze przedniego zakrętu obręczy. Nazwano je później moim nazwiskiem.

Na odpowiedzi czekamy od 11 do 22 stycznia.

Prawidłowa odpowiedź: Constantin von Economo

Lista zwycięzców:

1. Kasia Krzyżaniak

2. Barbara Obrusznik

3. Bartłomiej Brożyna

4. Magdalenia Skrabania

5. Paweł Włodarczyk

Gratulacje! Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.