wtorek, 23 październik 2012 13:18

Kim jesteśmy?

Jeśli marzycie o karierze psychologa lub psychologia to po prostu Wasze hobby – mamy coś dla Was! Sprawdźcie swoją wiedzę i odgadnijcie, o kim piszemy. Poniżej znajdziecie krótką informację, która pomoże Wam odgadnąć, o kim mowa.

Podpowiedzi możecie szukać w aktualnym numerze „Psychologii Dziś”. Kiedy odgadniecie, kim jest bohater naszej zagadki, prześlijcie odpowiedź na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie: KIM JESTEM? - konkurs. Na odpowiedzi czekamy od 23 do 25 października 2012.

Od wielu lat badamy, jak ludzie zmagają się z lękiem przed śmiercią, w jaki sposób oswajają się ze świadomością kruchości życia ludzkiego i własnego przemijania. Zgodnie z naszą teorią, ludzie radzą sobie z przerażającą świadomością swojej śmiertelności przy pomocy bufora, który chroni przed paraliżującym lękiem przed śmiercią.

Jego najważniejszymi elementami są: światopogląd, poczucie własnej wartości oraz bliskie relacje. Spośród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, wylosujemy 3 i nagrodzimy książkami noblisty w dziedzinie ekonomii Daniela Kahnemana „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym”.

Powodzenia!

Czytaj także: ŻYJĄC, TRACIMY ŻYCIE

Prawidłowa odpowiedź to: Jeff Greenberg, Tom Pyszczynski, Sheldon Solomon.

Książki otrzymują:

Jan Lis, Małgorzata Słowik i Elżbieta W.

Gratulacje! Ze zwycięzcami skontaktujemy sie mailowo.