piątek, 04 styczeń 2013 12:11

Podróż ślubna, czyli ślub jak z bajki

Śluby poza granicami Polski stają się coraz popularniejsze. Wiele par decyduje się powiedzieć "tak" w innej konwencji niż ta wynikająca z tradycji.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pomysłów na zagraniczny ślub jest tyle, ile par narzeczonych, jednak choćbyśmy urządzali kameralną uroczystość, zawsze czeka nas spory wysiłek organizacyjny.

Słyszy się coraz częściej o uroczystościach zaślubin na karaibskiej plaży, czy w kapliczce w kultowym Las Vegas. Wiele par wybiera też takie metropolie jak Nowy Jork, Paryż, Barcelona czy Rzym. W każdym przypadku ślub staje się elementem większej wycieczki, a w organizacji tego wspaniałego dnia może pomóc biuro podróży.

Plusów takiego rozwiązania jest wiele. Po pierwsze sprawy związane z dojazdem i zakwaterowaniem gości: pracownicy biura zadbają o całą logistykę przedsięwzięcia, pomagając z zarezerwowaniu biletów lotniczych i miejsc noclegowych; będą też służyć pomocą w dopięciu wszelkich formalności związanych z organizacją przyjęcia weselnego, wynajmu sali, dekoracji. Biuro podróży specjalizujące się w wyjazdach ślubnych może się pochwalić naprawdę szerokim wachlarzem usług, które na miejscu okażą się bezcenne: polskojęzyczna wizażystka, fotograf, który przygotuje sesję zdjęciową na tle zabytków, tort specjalnie zaprojektowany na tę okazję.

Doświadczone biuro podróży przećwiczyło już chyba wszystkie warianty przebiegu tego wyjątkowego dnia: przyjęcia na kilkaset osób, wynajem zamku, nocleg w lodowym hotelu, przelot śmigłowcem, wspólne nurkowanie. Zdarzają się też pary, które oprócz świadków nie zapraszają żadnych gości, zależy im na maksymalnej intymności, za to chcą urządzić swój ślub "z kluczem'- na przykład po uroczystości pojechać śladami bohatera ulubionego kryminału, czy od nowa wypełnić swoje szafy stylowymi ubraniami.

Nawet jeśli będą chcieli korzystać tylko ze swojej kreatywności, biuro podróży zagwarantuje załatwienie formalności tak, by młoda para mogła poczuć się swobodnie, nawet w otoczeniu odmiennej kultury: zajmie się rozmowami z urzędnikami i zebraniem dokumentów. Połączenie zaślubin z wyjazdem zagranicznym to ciekawy pomysł, szczególnie popularny wśród ludzi trochę dojrzalszych, którzy są w stanie oprzeć się presji rodziny i zrezygnować z tradycyjnego, zakrapianego weseliska, o jakim tak naprawdę nigdy nie marzyli.