piątek, 11 styczeń 2013 13:33

Rodzina pod szczególną ochroną

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej to dziś nie tylko luksus, ale i możliwość zapewnienia zdrowia sobie oraz swym najbliższym. Ci, którzy chcą zapewnić swym krewnym oraz sobie najlepszą opiekę lekarską, coraz częściej decydują się na skorzystanie z ofert prywatnego ubezpieczenia.


Zarówno towarzystwa ubezpieczeniowe, jak i prywatne placówki mają dla polskich rodzin specjalne propozycje. Na co należy zwrócić uwagę przy zawieraniu prywatnych umów mających służyć całej rodzinie? Jak działają takie ubezpieczenia?

Prywatna polisa zdrowotna dla całej rodziny
Ubezpieczenia zdrowotne są zazwyczaj kierowane do osób indywidualnych, choć
coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych ma w swej ofercie korzystne polisy dla całych rodzin. Decydując się na takie ubezpieczenie rodzinne należy zwrócić szczególną uwagę na zakres polisy oraz na to, w jakim stopniu spełnia ona oczekiwania jej poszczególnych członków. Wszak innej ochrony potrzebują seniorzy, innej dzieci. Z tego też względu te zakłady ubezpieczeniowe, które chcą przyciągnąć do siebie całe rodziny, zazwyczaj posiadają polisy w kilku wariantach. Zwiększa to ich elastyczność oraz
możliwość zaspokojenia potrzeb całych rodzin, nawet tych wielopokoleniowych.

Rodzinne abonamenty medyczne
Prywatne zakłady opieki medycznej gwarantują dostęp do prywatnych gabinetów lekarskich w zamian za stały, zryczałtowany abonament. Rodziny mogą tu liczyć na atrakcyjne zniżki, sięgające nawet 25%. Dla większych rodzin jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, pod warunkiem wybrania dobrze funkcjonującego i rozwiniętego zakładu medycznego. Decydując się na takie ubezpieczenie rodzinne warto sprawdzić nie tylko cenę oraz upusty cenowe, ale przede wszystkim wykaz dostępnych lekarzy oraz zakres usług świadczonych przez wybraną placówkę. Jeśli abonament ma uwzględniać rodziców ubezpieczonego, należy sprawdzić ofertę zakładu przygotowaną z myślą o seniorach. Ważna jest również odpowiednia opieka lekarska dla dzieci oraz młodych kobiet - przyszłych matek. Na szczęście większość funkcjonujących na polskim rynku placówek oferujących abonament zapewnia całym rodzinom odpowiednią opiekę: począwszy od okresu ciąży, po opiekę medyczną dla osób dorosłych i ich dzieci oraz najstarszych członków rodziny - seniorów, którym należy się szczególna ochrona.