czwartek, 31 styczeń 2013 14:20

Śnieżnobiały uśmiech

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Piękny uśmiech potrafi w znacznym stopniu ułatwić kontakty społeczne.
W znakomity sposób potrafi również podnieść własną samoocenę i ośmielić. Regularne czyszczenie jamy ustnej i szczotkowanie zębów nie usuwa jednak całego osadu gromadzonego w ciągu dnia na szkliwie oraz penetrującego jego warstwy. Co jednak zrobić, jeśli jest się miłośnikiem kawy, herbaty lub papierosów?


Rozwiązaniem problemu jest wybielanie zębów. Wybielanie zębów powszechnie wykonuje się w gabinetach stomatologicznych, a od pewnego czasu jest również dostępne dla indywidualnego klienta.

Gabinety stomatologiczne wykorzystują technikę lampową z użyciem akceleratora oraz żelu wybielającego (BEYOND). W skład żelu wchodzi nadtlenek wodoru (w innej formie jest to popularna woda utleniona). Aktywowanie właściwości utleniających nadtlenku w wyniku działania fal świetlnych powoduje natychmiastowe rozpoczęcie rozkładu barwników znajdujących się na powierzchni szkliwa i w jego porach.

Znamienne jest bezpieczeństwo tej metody. Szkodliwe dla miazgi zęba promieniowanie (ultrafioletowe i podczerwone) zostaje zatrzymane przez układ światłowodów.
Dodatkowym atutem metody jest możliwość wybielenia także zębów, które wcześniej uległy urazowi, co nie zawsze było możliwe przy zastosowaniu wcześniejszych metod wybielania.

Metoda ta ma jednak swoje ograniczenia. W pewnych przypadkach zęby nie poddają się wybielaniu. Są to między innymi zęby martwe bądź zęby przebarwione niektórymi lekami.

Do wybielania zębów w domowych warunkach wykorzystuje się pasty wybielające lub specjalnie przygotowane nakładki wybielające, dostosowane do klienta.

Po zakończeniu wybielania zębów, zarówno w przypadku profesjonalnej usługi jak i jego samodzielnego wykonania, przez okres tygodnia nie zaleca się narażania szkliwa na działanie silnych barwników.

Prócz bielszego uśmiechu, wybielanie oferuje dodatkowe zalety, którymi są mocniejsze szkliwo (niewielki procent wzmocnienia przy zastosowaniu określonych metod) oraz usunięcie nagromadzonych bakterii.

W celu uzyskania natychmiastowego efektu warto skorzystać z pomocy gabinetu stomatologicznego, gdyż przy współczesnych metodach konieczna może się okazać tylko jedna wizyta. Wiele gabinetów stomatologicznych prezentuje swoją ofertę za pośrednictwem stron internetowych. Dzięki wyszukaniu frazy: ‘wybielanie BEYOND stomatolog kraków’, możliwe będzie znalezienie gabinetu stosującego najnowsze rozwiązania.