poniedziałek, 11 luty 2013 10:28

Męsko-damskie sprawy w TV

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Męsko-damskie sprawy w TV... Jaki program tv najchętniej oglądają mężczyźni? A jakie programy są skierowane do Pań? Czego kobiety i mężczyźni szukają w TV? Program stricte męski i damski, czy takie są?


Zgodnie z wynikami badań rynkowych przeprowadzonych jesienią ubiegłego roku, kobiety najchętniej oglądają w telewizji seriale. Natomiast wśród panów największą popularnością cieszą się mecze piłki nożnej. Najpopularniejszym serialem wśrod kobiet jest „M jak miłość”. 15 października ubiegłego roku jego oglądalność wyniosła ponad 5 mln.

Na drugim miejscu jest serial - „Na dobre i na złe”. Odcinek emitowany 26 września widziało 4,08 mln kobiet. Na trzecim miejscu znalazł się serial „Barwy szczęścia”. Czwarte miejsce w rankingu zostało przyznane serialowi „Ojciec Mateusz”.

Najchętniej oglądanym programem telewizyjnym jest TVP1, bo to ona ma najchętniej oglądane przez kobiety programy. Następnie TVP2 i TVN. W kobiecym top 10 programów znalazły się też trzy programy informacyjne (FAKTY TVN), a także dwie transmisje sportowe (mecz Polska-Anglia) oraz jedna rozrywkowa (Mam Talent). Porażkę odniósł niewątpliwie TVN STYLE – program, którego grupą docelową są kobiety.

Najchętniej oglądanym programem wśród mężczyzn są kanały sportowe, a zwłaszcza mecze. Mecz „Polska-Anglia” wyemitowany 17 października ubiegłego roku oglądało 3,77 mln panów. Drugie miejsce dla meczu „Polska-Urugwaj”, a trzecie miejsce na podium oglądalności zajęło „Studio Sport” z 16 października. Jednak na czwartym miejscu uplasował się serial „M jak miłość”. Hitowy mecz Ligi Mistrzów „Borussia Dortmund-Real Madryt” zajął dopiero piąte miejsce.

Wśród najchętniej oglądanych przez mężczyzn programów znalazły się programy sportowe, dwa seriale („M jak Miłość” i „Ojciec Mateusz”) i dwa programy informacyjne (Wiadomości i Teleexpress).

Jak widać z powyższego zestawienia przygotowanego przez Nielsen Audience Measurement najchętniej wszyscy oglądamy sport, seriale i programy informacyjne.