piątek, 22 luty 2013 10:54

Motywacja do diety

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zdrowy styl życia, nienaganna sylwetka, perfekcyjny wygląd to wszechobecne w mediach hasła. Co zrobić aby przestały być pustymi sloganami, a stały się twoim udziałem? Po pierwsze: ćwiczenia. Po drugie: racjonalne odżywianie. Nie wiesz jak? Zatem po trzecie: współpraca z dietetykiem.


Działanie celowe połączone z wiarą w sukces

Dobrze wyglądać chce każdy. Prowadzić zdrowy styl życia również. Nie każdemu wystarcza jednak motywacji do osiągnięcia ambitnego celu. A badania alarmują: coraz więcej ludzi otyłych w społeczeństwie, coraz mniej aktywnych fizycznie. Używki, fast-foody, nieregularne jedzenie czy podjadanie między posiłkami- problem dotyczy wielu, a radzi sobie z nim niewielu. Trudno zrezygnować ze starych nawyków. Odpowiednia dieta i systematyczne ćwiczenia (chociażby w formie spaceru) pozytywnie wpływają na organizm.

Jak?

– Pozwalają uniknąć wielu chorób (np. cukrzycy, zmniejszają ryzyko zawału);

– Zwiększają wydolność, poprawiają krążenie, solidne dotlenienie;

– Ułatwiają zrzucenie zbędnych kilogramów;

– Poprawiają wygląd skóry;

– Elastyczne ciało;

– Energia i wysoki poziom witalności.

To tylko nieliczne z korzystnych aspektów prowadzenia zdrowego stylu życia.

 

Większości nie trzeba przekonywać do tego, że zdrowe odżywianie to dłuższe życie. Brak ci po prostu motywacji, bądź wiedzy na temat, co zrobić żeby poprawić sylwetkę. W tej sytuacji nieoceniony jes dietetyk, który każdej zainteresowanej osobie dobierze odpowiedni plan żywnościowy. Ludziom diety kojarzą się bardzo negatywnie. Dieta równa się wyrzeczenia, głodówka, niesmaczne jedzenie. Profesjonalni dietetycy udowadniają, że tak nie jest. Można funkcjonować smacznie, jakościowo i zdrowo. Ponadto dietę da się dopasować do stylu i trybu codziennych aktywności, a także do postawionego celu, np. schudnąć, poprawić wygląd cery, a z drugiej strony zlikwidować niedożywienie, nabrać masy. Rola dietetyka polega na kontroli oraz wspieraniu osoby z misją odchudzania. Twój sukces to pozytywne referencje dla specjalisty, więc występuję tu też zakres pewnej symbiozy, totalnego zaangażowania.


Na zakończenie


Życie masz tylko jedno. Nie trać go na choroby. Zacznij żyć zdrowo. Skorzystaj z porad dietetyka, a na efekty nie będziesz musiał długo czekać.